Homosexualita chorobou?

Autor: Veronika Kolbasová | 29.4.2011 o 17:29 | (upravené 30.4.2011 o 11:01) Karma článku: 5,96 | Prečítané:  966x

Je? Nie je? Pokúsim sa odpovedať objektívne : Nie je ! a pokúsim sa aj vyviesť z omylu  trištvrtinu tzv. konzervatívne zmýšľajúceho slovenského katolíckeho obyvateľstva, ktoré sa ohradzuje svojou bezúhonnosťou a mravnosťou, a pri tom každodenne diskriminuje ľudí s inou sexuálnou orientáciou .

 

Drahí moralizovatelia, opäť raz použijem  obľúbenú okrídlenú vetu : Či nesvieti slnko na všetkých rovnako? No zrejme nesvieti, keď nie je človek ako človek. Je však potom pre mňa nepochopiteľné, prečo sme si do našej Ústavy natrepali článok o základných ľudských právach a slobodách, ak sa pre slobodne prezentovanú sexuálnu orientáciu, odlišnú od väčšiny, vo veľkom diskriminuje ?? Či nie sú ľudské práva neodňateľné? Tak prečo sa každý- každučký deň stretávame s tým, že človek sa stáva oproti ostatným spoluobčanom menejcenný len preto, že je iný?

No prečo? Ľudia od prvopočiatku svojej existencie a rovnako aj jednotlivec sám v sebe rieši spoločenské normy a ich hranice. Každý pohľad však rozlične vníma hranicu akejsi akceptovateľnosti. Základy spoločenských noriem si jednotlivec získava výchovou a de facto preberá od rodičov. Sebauvedomovaním prichádzajúcim postupne, učením , zbieraním informácií z okolitého prostredia si človek vytvára vlastný názor, orientáciu. Aj homosexualita je vec vlastného presvedčenia, osobná vec každého jedného živého tvora. Mali by sme si však všetci do poslednej nohy uvedomiť, že samotný homosexuál nemôže za to, že sa mu páčia osoby rovnakého pohlavia. Je to niečo, čo jednoducho takto cíti a všetci ostatní naokolo sa s tým musia vyrovnať. Homosexuál nie je chorý, je to živý tvor ako každý iný, s potrebou porozumenia a pochopenia ako všetci ostatní heteráci. Zrejme som Vás o svojej pravde nepresvedčila. Skúste sa na tento problém však pozrieť takto : Ako by ste sa cítili Vy, ak by ste boli v spoločnosti posudzovaní len podľa toho, že všetci ostatní majú radi kolu, len vy si dáte radšej Tonic? Spoluobčania by Vás ohovárali, odsudzovali, diskriminovali a ukazovali by na Vás prstom. Možno, blbý príklad, ale takto sa podľa mňa na Slovensku , krajine preplnenej dogmatizmom a homofobnosťou (strach z homosexuálov), cíti homosexuál.

Toľko vedy, pre nejaké pohlavia a vzťahy a pri tom ide o také maličkosti (z môjho pohľadu). Stačilo by len o kúsok viac tolerancie a o kúsok menej  predsudkov. Takže ponúkam len jedinú radu pre všetkých doposiaľ  nechápajúcich : Všetci si žime svoje ,neodsudzujme, lebo nevieme ,čo nás v živote čaká ( a hlavne naše deti) a vyrovnajme sa so všetkými možnými prvkami a variáciami rôznorodosti v naše spoločnosti.

Skúsme preto, vážení spoluobčania, prehodnotiť svoj postoj a pozrieť sa na ľudí s odlišnou sexuálnou orientáciu ako jedinečné ľudské tvory bez predsudkov, teda nezaradzujme prioritne takéhoto človeka ako onálepkovaného  „homoša", ale ako normálneho človeka s rôznymi záujmami a radšej vnímajme jeho celkový prínos pre spoločnosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?